facebook linkedin xing

EU flag LLP EN-01

This project has been funded with support from the European Commission. This communication reflects the views only of the author, and the Commission cannot be held responsible for any use which may be made of the information contained therein.

ENWRA Info

Wir hatten 9 Sitzungen im Rubielos/Spanien, Paphos/Zypern, Enniskillen/Nordirland, Bekescsaba/Ungarn, Konya/Türkei, Welver-Dinker/Deutschland, erneut in Paphos/Zypern und schließlich in Tneczynek (in der Nähe von Krakau/Polen). Unter "Ergebnisse" finden Sie alle Zusammenfassungen.
Wenn Sie mehr Informationen benötigen, zögern Sie nicht, den Koordinator oder den Administrator dieser Homepage anzusprechen:

mpapather (a) yahoo.com

Dieter.Schulze (a) inibia.eu 

ENWRA-Network

Sie sind eine Organisation, die sich mit der Situation von Landfrauen beschäftigt?
Sie haben Erfahrungen, die Sie mit uns teilen und austauschen möchten?
Sie möchten mit uns ein Netzwerk gründen, in dem wir unsere Erfahrungen zusammenbringen wollen?

Dann können Sie sich hier anmelden.

Ihre Daten werden vertraulich behandelt und Sie können sich jederzeit wieder aus dem Netzwerk abmelden!

Disclaimer

 

Dieses Projekt wurde mit Unterstützung der Europäischen Kommission finanziert.

Die Verantwortung für den Inhalt dieser Veröffentlichung (Mitteilung) trägt allein der Verfasser; die Kommission haftet nicht für die weitere Verwendung der darin enthaltenen Angaben.

Impressum

Koordinator von ENWRA
Organization for Promotion of European Issues
Michalis I. Papatherapontos
Sehit Moustafa 14
8016 Paphos
Cyprus
Email: mpapather (a) yahoo.com

Koordinator der Website
INIBIA EWIV
Dieter Schulze
Eichenallee 5
59514 Welver-Dinker
Germany
Email: Dieter.Schulze (a) inibia.eu

Who's Online

Aktuell sind 13 Gäste und keine Mitglieder online

Infomation

Birkaç Avrupa ortaklık girişim ağı oluşturan kırsal alanlarda Kadın konulu büyük bir ortaklıkla son buldu.Ortaklar, kırsal alanlarda ve / veya kadın ile ilgili konuları ele alan kuruluşlar arasında bağlantıları resmileştirmeyi hedefliyor.
Kurumlar arasında ilk temaslarda kırsal kesimde yaygın olan ve kadınlara değinen birkaç konu alanını keşfetmiş bulunmaktayız.En yaygın konular arasında kırsal kesimde kadınların kültürel mirası koruması ve el sanatları ve ev yapımı yemek tarifler hazırlamaktan tutun da anıtların restorasyonuna kadarÖnemli roller üstlenmesidir.
Bu projede, kırsal alanlardaki kadınların kültür ve gelenek yönleri ötesine geçerek, birçok ortak konular, kırsal kesimdeki kadınlara çalışma koşulları ve Girişimcilik fırsatları, Tarım ve AB tarafından finanse edilen projeler, , BİT ve diğer eğitim olanaklarına erişim; yerel toplumlarda kadınların sosyal/sivil katlılımı, gönüllülük , kuşaklararası öğrenme ve kırsal alanlarda kadınlar için başka fırsatlar,gibi bir çok yaygın sorunlar ele alınabilir. Daha resmi bir bağlantı kurmak için, ortaklarımız kırsal kesim kadınlarının ortak sorunları tartışmak için önemli bir adım atmalarını sağlayacak bir web sitesi / blog hazırlayacak.Proje toplantılarında, her ev sahibi diğerlerine kırsal kesimde geçmişten günümüze kadar kadın hayatının bütün yönlerini diğerlerine sunacak ve Web sitemizde yayınlanacak bir bülten hazırlayacaktır.Ortaklar ayrıca yazılı sunumlar hazırlayacak ve ülkenin en önemli yönlerinden biri üzerinde duracaktır. Bu web sitesi aynı zamanda ortakların hazırlayacağı, ; kırsal alanlarda ağ ortakları ve bireysel kadınlar arasında sürdürülebilir bir işbiriğini anlatan bir manifesto taslağı içerecektir
Avrupa kırsal alan kadınları sınırlı fırsatlarla da olsa sık sık birçok sorumluluklarla yükümlüdürler. Böylece, farklı Avrupa ortaklarımızdan gelen bu ortak açıklama, farklı AB kırsal alan kadınların seslerini yükseltebilecekleri ve endişe edici sorunlara karşı bilgi erişimi sağlayacak uygun bir avrupa ağının oluşum ihtiyacını doğurdu. Bizim,kadınlarla vey a kırsal alanlarla ilgilenen kurumlardan aldığımız fikir ve düşünceler fikirlerimizi birleştirmemizi sevkeden ortak bir zemin hazırlamıştır. Bölgenin kalkınmasında önemli bir rol oynalarına rağmen,Kırsal kesim kadınları bir çok durumlarda ihmal edilmektedirler.Çoğu zaman yeterince temsil edilmemekte,çoğu kez daha düşük ücret almakta ve bilgi, sağlık ve eğitim olanaklarından daha az yararlanmaktadır.
Ayrıca, çeşitli AB veya ulusal destek imkanları, kırsal kesimde anlatılmamaktadır. Kadınların, girişimcilik ve diğer finansman imkanlarını geliştirmek gerekir. Dahası bir çok belediyelerde ve kamu kurumlarda kadınların yeterice temsil edilmediği için sivil toplum katılımı çok önemlidir. Aynı zamanda, bir çok avrupa ülkesinde gelenek ,örf ve kültürel mirası koruyan kadınlardır. Ortaklığımız,Kırsal kesimlerde Kadınların ve ortak kuruluşların fikirlerini,imkanlarını deneyilerini paylaşabilecekleri oRtak bir platform olarak bir web sitesi oluşturmasını sağlayacaktır.
Her toplantıda her toplantıya ev sahipliğ yapan ülkenin geçmişten günümüze kırsal kesimde kadın hayatının çeşitli yönlerini gösterecekleri toplantılarda en iyi uygulamaların karşılıklı paylaşım imkanı sağlayacaklardır.Ağımız kırsal kesimdeki kadınlara Avrupalı kültür ve gelenekleri paylaşmak ve karşılaştıkları sorunları dile getirme imkanını sağlayacaktır.Önemli konulardan biri de Avrupa, kırsal kadınların yaşam kalitesini nasıl artırdığını hakkında fikir alış verişinde bulunmaktır.
Ayrıca, bizim ortaklığımız kırsal kesimden gelen Avrupalı kadınlar içinde aktif katılımı ve Avrupa kimliğini geliştirmek için farklı yaratıcı stratejiler üzeride duracaktır.
Projenin başındaki Manifestosu birlik vizyonun resmi ifadesidir.